Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Báječný dětský svět

Sedmý ročník brněnské Bambiriády (aneb Maratonského běhu Báječným dětským světem) se konal v brněnském parku Lužánky pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka a primátora města Brna Richarda Svobody. Na akci finančně přispěl Jihomoravský kraj a statutární město Brno. Hlavním partnerem akce byla pojišťovna Generali, a. s., a mediálním partnerem byla Česká televize.

Letošní ročník se konal ve dnech 26. až 28. května a pořádalo jej Středisko volného času Lužánky. Formou her a soutěží se představilo více než 30 organizací, například Junák – Svaz skautů a skautek ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Pionýr či Asociace turistických oddílů mládeže. Představily se rovněž domy dětí a mládeže a další organizace, které připravují volnočasové aktivity pro děti a mládež.
Pořadatelé letos připravili pro děti i dospělé kupříkladu Minotaurovo bludiště, Delfskou věštírnu, Staročeské hry, Antické malby na tělo i Příšeru od města Théb. Na Bambiriádě mělo svůj stánek i Společenství Romů na Moravě. U něj si děti tahaly karty s tarotovými motivy, jimiž se pak inspirovaly ve svých kresbách. Pro rodiče byl připraven stánek Bambipoint, kde mohli získat informace o možnostech využití volného času v okolí jejich bydliště nebo podle hledaného zaměření.
Novinkou byl nejen rozsáhlejší systém maratonského běhu, kde jednotlivá zastavení u prezentovaných sdružení představovala symbolické kilometry maratonu, ale i bambiriádní desková hra s jednotlivými sdruženími, kterou obdržel každý účastník akce. Stejně jako v předešlých letech získali všichni návštěvníci volnou vstupenku do spolupracujících muzeí a dalších institucí.
Smyslem každoroční akce je podle pořadatelů upozornit veřejnost, že je důležité, aby děti a mládež využívaly volný čas aktivně a smysluplně.

(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál