Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Anketa

Protagonistů hlavních rolí jsme se zeptali: Jaká je tvoje role a jak jste se na ni připravovali?

Marie Tokárová (14 let)
Já jsem hrála roli princezny. Každý jsme dostali svůj scénář, zkoušeli jsme každý den v centru i doma. Rodina se pak přišla podívat na představení a měla velikou radost. Ráda bych hrála divadlo i nadále a zkoušela další role. Měli jsme nádherné kostýmy.

Ivana Kanalošová (17 let)
Já jsem hrála královnu. Moje rodina byla ráda, že mne divadlo baví, a když rodiče viděli představení, byli nadšení. Na vystoupení jsem se připravovala téměř každý den. Máme za sebou už čtyři divadelní představení s hudebním doprovodem i krásnými kostýmy. V hraní divadla bych ráda pokračovala i nadále. Už dva roky navštěvuji taneční soubor Amare čhave.

Michal Oláh (21 let)
Já jsem si zahrál krále. Toužil jsem dostat právě tuto roli. Zkoušel jsem asi dva měsíce intenzivně, protože jsem se musel učit i verše. Moji rodiče bohužel na představeních nebyli, protože jsou už staří, ale často jsem zkoušel i doma, tak mě viděli aspoň takto. Rád bych hrál divadlo dál, právě mne v blízké době čeká role čerta, na kterou se moc těším.

Sára Žigová (11 let)
V této pohádce jsem hrála služku. Vlastně jsme toto představení zkoušeli odděleně v komunitních centrech během jednoho roku a pak poslední dva měsíce intenzivně dohromady. Připravovala jsem se i doma. Můj herecký a pěvecký vzor je Jeniffer Lopez, proto bych ráda hrála divadlo dál.

Připravily Lucie Fremlová
a Jana Kabeláčová


přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál