Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Genocida Romů a Sintů a rasismus v dnešní Evropě

Unikátní dokumentární výstava v pražské Národní galerii, která se skládá z více než osmdesáti velkoplošných panelů v angličtině a v češtině, dokumentuje, jak nacistická genocida zasáhla do života Romů v evropských zemích.
Prostřednictvím obrazových informací a zvukového průvodce má návštěvník možnost nahlédnout do nacistické mašinérie a pochopit, jak se promítla do jednotlivých lidských osudů. Výstava zachycuje rovněž podoby pronásledování v jednotlivých obsazených a kolaborujících státech a přibližuje nejen pachatele těchto hrůz, ale i důsledky genocidy, s nimiž se v Evropě vyrovnáváme dodnes. Výstava Genocida Romů a Sintů a rasismus v dnešní Evropě je otevřena do 16. července ve Veletržním paláci. Vstup je zdarma.

Výstavu připravilo Dokumentační středisko německých Sintů a Romů. V Praze ji prezentuje Výbor pro odškodnění romského holocaustu, který je známý především snahou o odstranění velkovýkrmny vepřů z místa bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku. Po skončení pražské části se výstava stěhuje do Brna. Záštitu nad brněnskou částí, jež bude k vidění od 24. července do 8. září, převzal ombudsman Otakar Motejl.

(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál