Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Skinhead zabil dvouletou dívku

ANTVERPY – Tisíce lidí se 18. května v belgických Antverpách přišly rozloučit s dvouletou dívenkou, kterou spolu s její 24letou chůvou původem z afrického Mali zavraždil mladý skinhead. Rasistický čin vzbudil v Belgii velké pohoršení.

Pohřeb Luny Drowartové se konal v kostele vzdáleném jen stovku metrů od místa, kde 18letý student antverpského lycea dvojici z bezprostřední blízkosti zastřelil. Ostatky ženy budou vráceny do její vlasti, kde bude pohřbena.
Rasistická vražda otřásla celou Belgií. Vrah Hans Van Themsche se přiznal k tomu, že chtěl zavraždit co nejvíce cizinců. Mladík zatím leží v nemocnici v Bruggách. Sám byl totiž osudného dne postřelen policistou.
Proti extrémní pravici Proti zabíjení v Bruselu demonstrovaly stovky lidí. Ti obvinili ze zodpovědnosti za vraždu dívky pravicovou extremistickou stranu Vlámský blok, jehož členové údajně svými projevy rozdmychávají rasistické vášně. To však odmítl Franck Vanhecke, předseda strany, která si v Antverpách drží preference kolem 30 procent.

(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál