Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Drobničky

PRAHA – Světový romský festival Khamoro ve dnech 22. až 27. května potěšil své příznivce již poosmé. Do Prahy se sjeli hudebníci z Maďarska, Makedonie, Nizozemí, Rakouska, Ruska, Rumunska, Slovenska, Španělska, USA a České republiky. K bohatému programu přispěly koncerty tradiční hudby, jazzu, promítání filmů, vernisáž fotografií i galakoncert a defilé v centru města.

PRAHA – Nezaměstnanost v ČR klesla v dubnu na 8,3 procenta. Hlavním důvodem snížení nezaměstnanosti jsou sezonní práce ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví a cestovním ruchu. Kladně působí rovněž zahájení rekvalifikačních kurzů a fakt, že automobilky zvyšují počty zaměstnanců.

PRAHA – Prezident Václav Klaus vetoval nový zákoník práce. Krátce před volbami tak poslal zpět do Sněmovny další ze zákonů, které prosadili i přes vůli Senátu poslanci ČSSD a KSČM. Podle Klause je to prý nemoderní, neliberální zákon.

BUDAPEŠŤ – Odvolací soud v Debrecínu zprostil viny dva Romy, které na základě chabých důkazů soud uznal vinnými z vraždy. Muži, kteří byli v roce 1999 nezákonně odsouzeni k 13 a 15 letům vězení, byli propuštěni. Ve vazbě strávili bezmála šest let.

NEW YORK – Úřad OSN pro drogy a kriminalitu vydal první zprávu o nelegálním obchodu s lidmi. Poukazuje na společné trendy v zemích původu, tranzitu a v cílových oblastech obchodu s lidmi.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál