Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Křest nové desky skupiny Gulo čar

V sobotu 22. dubna proběhl v brněnském klubu Fléda křest nového CD skupiny Gulo čar pojmenované Gipsy Goes To Hollywood! Za kmotra si hudebníci vybrali známého brněnského muzikanta a zároveň manažera Jiřího Vondráka (Bowle).
Další významná osobnost, jež se křestu zúčastnila, si s touto kapelou i zahrála. Není to nikdo jiný než po celém světě velice slavný Doug Wimbish (Living Colour, Jungle Funk, Mick Jagger, Madonna). Tento americký basový kytarista se podílel i na práci ve studiu při natáčení a při produkci již zmiňovaného CD. Wimbish byl nadšen už z demosnímků, které mu management kapely zaslal se žádostí o spolupráci a rozhodl se přijmout nabídku produkovat desku a zahrát si na ní jako host. Stalo se tak v průběhu roku 2005 ve studiu SONO.

Devítičlenná romská skupina Gulo čar si na křest této v pořadí již třetí desky z celé šňůry koncertů vybrala své domovské město.
Během koncertu se míchaly osvědčené prvky soulu a funkové hudbu silně ovlivněné cikánskou melodikou a harmonií. Strhující výbušnost a energie, která je typickým znamením všech koncertů Gulo čar dostávala početné domácí příznivce do taneční euforie.
Hudba, která měla vrcholné období již před lety, se nyní vrací v novém kabátě obarveném neamerickými vlivy. Lze tedy předpokládat, že naše brněnská jednička má díky novému pojetí funku velkou šanci se prosadit za oceánem, v zemi původu této „barevné muziky“.
Koncert byl součástí turné Likviduj! tour, které pod záštitou společnosti Člověk v tísni probíhá na celém území České republiky.
Autorem hudby na CD je Pavel Dirda, texty jsou kolektivním dílem Gulo čar za přispění pozvaných hostů. Na albu se tak objevují Dan Bárta, David Koller, Doug Wimbish, Topol (vokály), MC Ni z kapely Cherry Hill (rap), Lazaro Cruz (trubka) nebo Štěpán Markovič (saxofon).

Text a foto Vojtěch Charvath

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál