Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Cvičení s Monikou

Monika Žídková (Miss ČR 1995) propůjčila již před několika lety své jméno charitativní akci Cvičení s Monikou, která se konala v březnu také v sokolovně v BrněŽidenicích. Cvičení organizuje spolu se Sokolem Nadace prof. Vejdovského.
Cvičení v Židenicích se neúčastnily pouze děti, ale také zástupkyně „staré gardy“ místního Sokola, které ukázaly, že energie jim ani v pokročilém věku rozhodně nechybí. Večer všem zpestřilo vystoupení romské taneční skupiny M dance club, kapely Sheryl Crowe Tribude Band a nadějného souboru mladých břišních tanečnic. M dance club před lety založil tanečník Michal Šaray, dnes má za sebou skupina nejeden soutěžní úspěch (vítěz mistrovství ČR v disco dance formation v roce 2004).
Nadace prof. Vejdovského byla založena v roce 1992 a Monika Žídková ji již dlouhá léta podporuje a pomáhá tak zrakově postiženým dětem v jejich nelehkém životě. Nadace má za sebou konkrétní úspěchy, například částkou 300 000 Kč přispěla na zakoupení Heidelberského laserového tomografu pro oční kliniku v Olomouci.

(jss)


přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál