Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Drobničky

PRAHA – Podle nadace Rozum a cit by si do pěstounské péče více lidí vzalo dítě s menším postižením než romské. Poznatek se zakládá na loňském výzkumu agentury STEM. Postižené dítě by si vzala do péče méně než čtvrtina dotázaných, romské asi 12 procent. Na rozdíl od adoptivních rodičů si pěstouni častěji berou děti postižené, starší či z etnických skupin, jedná se ale o rodiny s více dětmi. Nadace za takřka deset let své činnosti podpořila na 320 pěstounských rodin.

PRAHA – Známý zpěvák hiphopu a r´n´b Gipsy vystoupil 10. dubna v pražském klubu Roxy. V rámci Free Mondays, kdy se neplatí žádné vstupné, jej na housle doprovodil Vojta Lavička a na kytaru a akordeon Petr Surmaj. Jednalo se o upoutávku na velký květnový festival balkánské hudby Colours of Balkan Brass, který se uskuteční 9. a 10. května v Praze.

BRUSEL – Internetové diskusní fórum o budoucnosti Evropy zahájila koncem března ve dvaceti jazycích Evropská komise. Diskuze se mohou účastnit všichni občané EU. Diskusní fórum naleznete na stránce http://europa.eu.int/debateeurope.

VOLGOGRAD – Rasistický útok na Romy v Rusku, k němuž došlo dne 13. dubna, měl za následek dva mrtvé a několik vážně zraněných. Podle informací budapešťské právní organizace ERRC byli pachatelé místními Romy identifikováni jako příslušníci hnutí skinheads.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál