Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Přispívá každý pátý Čech

Osm z deseti Čechů přispělo během posledních dvou let nějaké humanitární organizaci: takové výsledky výzkumu zveřejnila společnost Factum Invenio. Výzkum také ukázal, že lidé přispívají stále víc a také opakovaně.
Nejvíce znají a ve výzkumu nejčastěji uváděli Dětský fond OSN – UNICEF. Tomu přispěla téměř čtvrtina oslovených. „Lidé schvalují činnost Unicefu a vnímají ho jako subjekt, který pomáhá lidem v ostatních zemích, pomáhá v nouzi a je důvěryhodný,“ uvádí zpráva o výzkumu.

Téměř stejně respondentů si vybavilo Kapku naděje, Červený kříž, společnost Člověk v tísni a Adru, které často zmiňovali jako první. Téměř čtvrtina dotázaných ale neznala nebo si nevzpomněla na žádnou humanitární organizaci. Osmdesát procent dotázaných Čechů uvedlo, že během posledních dvou let přispělo nějaké humanitární organizaci. V roce 2005 přitom došlo k zásadnímu nárůstu v přispívání zejména opakovaných příspěvků.
Tento nárůst nastartovala s největší pravděpodobností katastrofa v jihovýchodní Asii – vlny tsunami a další přírodní katastrofy, rozšíření možností přispívat prostřednictví mobilních dárcovských esemesek, tzv. DMS,“ vysvětlují vývoj dárcovství ve společnosti Factum Invenio.

Jana Sobotková
www.ecn.cz

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál