Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Lysá nad Labem – Vystoupení brněnské taneční skupiny M Dance Club se stalo vrcholem 9. celostátního romského reprezentačního plesu v Lysé nad Labem. Devět mladých tanečníků, členů 70členné formace, která se pyšní titulem mistrů Evropy v kategorii disco dance formace, nadchlo několik stovek účastníků plesu. Nad akcí převzala záštitu Dagmar Havlová.

Praha – Tradiční romská i moderní hudba zněly 24. března v Praze 7, kde tato městská část pořádala už potřetí Romský ples. Pořadatelé jím chtějí posílit soužití romské komunity s majoritní společností. Hudební program obstarala romská skupina Melodic Benátky. Jako host vystoupila nevidomá zpěvačka Michaela Balážová, vítězka soutěže Romský talent 2005.

Olomouc – Hudební skupina Gulo Čar a společnost Člověk v tísni vystoupily v Olomouci, aby upozornily na problém chudinských čtvrtí. Na společné tour v rámci akce Likviduj česká ghetta nejen hrají, ale také vypovídají o tom, jak to v ghettu vypadá a jak se dá lidem na okraji společnosti pomoci. Členové skupiny Gulo Čar jsou převážně Romové, kteří dobře vědí, jak se v takovém ghettu žije. Tři z nich pracují jako terénní pracovníci v Brně.

Vídeň – V Rakousku bylo loni zaregistrováno 1105 rasově motivovaných útoků proti cizincům. Oznámila to nezisková organizace ZARA. V roce 2004 zaznamenala 907 těchto útoků, takže rok 2005 přinesl nárůst počtu těchto případů o 22 procent. Za nejhorší případ uplynulého roku označila ZARA napadení muže z Konga v centru Vídně, kterého skupina skinheadů zbila do bezvědomí.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál