Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Pan prezident Romy chápe

(ke schůzce romských představitelů na Hradě v lednu 2006)

Můžeme se právem domnívat, že pan prezident pojal úmysl napravit své poněkud neuvážené vyjádření o koncentračním táboře v Letech. Protože u něho na stole nebo spíše na stolech jeho dosti povedených poradců ležel nezodpovězený dopis Ivana Veselého už nejméně sedm měsíců, mohl být nyní s výhodou použit k pozvání několika romských osobností, u nichž byla naděje, že nebudou dělat problémy. I stalo se. Kromě těch, které jste jistě shlédli na stránkách MFD, tam ještě byl pan Bílý z romského sdružení v Karlových Varech. Proč nebyl na té fotce je záhadou. To snad je proti protokolu! Nebo odmítl účastnit se toho představení?

Byli tam Ivan Veselý, Cyril Koky, Marie Gailová a Iveta Demeterová. Dověděli jsme se jen, že pan prezident Romy chápe. Nepochybně! A že to byla předsedkyně Národní strany Petra Edelmannová, která překroutila smysl slov Václava Klause. Taky dobře! Jen mi nejde na mysl, jak to mohla udělat, když v době, kdy pronesl svá památná slova, nebylo ještě o ní ani sluchu, ani vidu. Taky ta slova překroutila média. No budiž. To vše můžeme přijmout jako dosti neobratný a specifický způsob omluvy pana prezidenta. Autoritu jeho úřadu ctěme!
Ale co uděláme se servilitou několika romských osobností? Aspoň se tedy spokojme s tím, že oni rozhodně nejsou představiteli Romů hodných toho názvu.

Karel Holomek

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál