Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

ÚSTÍ NAD LABEM – Ústeckou Matiční ulici a okolí hlídají kamery městské policie. Minulý týden navíc strážníci přímo v Matiční ulici otevřeli novou služebnu. Lokalita, která je známá kvůli plotu mezi starousedlíky a obyvateli obecních bytů pro neplatiče, by tak podle primátora Petra Gandaloviče měla být bezpečnější. Majitelé rodinných domků kamery i služebnu přivítali.

PRAHA – Premiér Jiří Paroubek čelil ve sněmovně během interpelací útoku opozice tentokrát za svou předvolební estrádu. Nedávno na ní totiž z úst baviče Jiřího Krampola zazněly rasistické vtipy zesměšňující Romy. Premiér teď musí odpovídat na otázky, proč se proti nim neohradil. On sám tvrdí, že jde jen o politicky zaměřenou mediální kampaň.

Plzeň – Sociálně slabým skupinám v Ústí nad Labem, Bílině na Teplicku a Plzni má pomoci nový projekt společnosti Člověk v tísni POLIS. Jeho cílem je propojit instituce, zaměstnavatele, úřady práce a školy při pomoci sociálně slabým. Projekt je plánován na tři roky. Náklady na jeho realizaci jsou 22 milionů korun, z toho 75 procent hradí Evropská unie, zbytek ministerstvo práce a sociálních věcí.

BERLÍN – Německý regionální deník Landeszeitung Lüneburg vycházející v Dolním Sasku se omluvil za „trapné nedopatření“ hraničící s urážkou obětí romského holocaustu. „Zdařilo“ se mu totiž umístit reklamu na „plyn zítřka“ energetického koncernu E.ON k článku pojednávajícímu o vyvražďování Romů ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál