Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  napsali jste nám - Křest prvního CD byl úspěšný

V sobotu 19. listopadu ve 21 hodin se v po strop nabitém blanenském klubu Black Hill odehrál koncert a křest zbrusu nového a zároveň prvního CD s názvem Pal o bara (Po kamenech), které vydali vlastním nákladem členové kapely Devla Drom (Boží cestou).

Skupina se smíšeným romsko-gádžovským obsazením vznikla teprve před rokem. S nápadem založit kapelu přišli bratři Danielovi: Roman (bas kytara a zpěv) a Rudolf (bicí), přidal se k nim Bohumil Mišurec (kytara), který se stal neoficiálním mluvčím, ke klávesám usedl mimořádně talentovaný Zbyněk Petržela. Gabriel Wašek (autor výhradně romských písňových textů) spolu s Helenou a Magdou Danielovou zpívají.
Kapela výtěžkem z festivalu Elektronické Velikonoce přispěla k vybavení zkušebny v areálu blanenského zámku, o niž se dělí s dalšími muzikanty. Hraje ne-uvěřitelně temperamentní, emocemi nabitou, rytmickou, energickou a radostí sálající, těžko zařaditelnou hudbu, v níž spojuje prvky rocku, jazzu, funku i etna. Všichni hrají a zpívají s nasazením a prakticky dokládají, jak se mohou bílí a Romové bez zbytečných slov a frází domluvit a potěšit nejen sebe, ale i posluchače, z nichž se mnozí okamžitě mění ve vášnivé tanečníky. V duchu tolerance, porozumění a pohody se nedávno nesl celý večer.

Lenka Čepová, Blansko

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál