Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Názor návštěvníka Djangofestu

Radost slyšet. Příjemný večer

Čtvrtý ročník Djangofestu na Flédě, pořádaný Společenstvím Romů na Moravě v rámci akce Romský podzim, proběhl – podpořen solidní organizací večera – v příjemném duchu spojení „černých a bílých“ muzikantů od django hudby, přes funky, jazz, estrádu, balady s notnou dávkou romského patosu až po romskou kytarovou klasiku.

Na úvod předvedla staronová formace Big Situation nepřehlédnutelnou vazbou na americké disko a funky osmdesátých let. Následující kapela Le čhavendar prezentovala kytarovou muziku s dobrým hlasovým potenciálem, ale vzhledem k věku muzikantů bez hudební vyzrálosti. Ovšem další band o třech estrádních členech a jednom „magneťáku“ roztočil a zpároval návštěvníky všech národností k místy až erotickým tancům. Autorská dvojice otec a syn ve spolupráci se zpívající tanečnicí věděli, jak oslovit publikum. Hodinka nefalšované slovenské kantilény vyvrcholila písní „Chýba nám…“, která rozezpívala snad všechny. Tato vzpomínka na slovenské televizní estrády má název Kmeťoband a večírek začal…
Místo Dživ Lačes (exKandrači) vystoupil soubor Devla Drom s rockovým tahem, romským nádechem melodií a solidní interpretací funky. (Tematicky spíš na rockový festival.) Matuš Bagár Band s charismatickým zpěvákem vystoupil s přehlídkou balad a večírek uzavřela romská klasika s dobrým jazzovým odpichem – Bratři Lázokovi. Celý večer vyplňovala pauzy dobře umístěná špička a nejlepší kapela večera Roma Tino, interpretující django jazz i romské tradicionály. Radost slyšet. Příjemný večer.

(-best-)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál