Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Evropská unie se spojila v kampani proti diskriminaci

Brusel – Informační kampaň EU nazvaná „Za rozmanitost. Proti diskriminaci.“ se dohodla na spolupráci s MTV, největším televizním hudebním kanálem na světě zaměřeným na mladé lidi. Společně pak vyhlásily soutěž o nejlepší fotografii zobrazující rozmanitost.

Soutěží chce EU oslovit mladé lidi, kteří se mohou setkat s diskriminací zejména při hledání zaměstnání. Také si klade za cíl zvýšit povědomí o nově přijatých zákonech zakazujících diskriminaci na pracovišti z důvodu věku, náboženského vyznání nebo se-xuální orientace.
Vladimír Špidla, eurokomisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti, komentoval zahájení soutěže takto: „Rozmanitost není pouze součástí našeho každodenního života, měla by být velebena a měli bychom si ji užívat. Prostřednictvím fotografické soutěže chceme oslovit mladé lidi, kteří se mohou s diskriminací setkat zejména při hledání zaměstnání. Spolupráce s MTV nám to umožňuje a už nyní se těšíme na první soutěžní práce.“
Reklama začíná ukázkami fotoaparátů různých velikostí, tvarů a druhů podkreslených zvukem cvakajícího přístroje. Následují ukázky fotografujících lidí, kteří mají znázorňovat různorodost diváků MTV. Hlas vyzývá diváky k zasílání tematických fotografií a k návštěvě webové stránky soutěže.
„MTV je známo svým dlouhodobým zájmem o otázky týkající se mladých lidí. Je nám potěšením spolupracovat s EU a pomoci jí zvýšit povědomí o významu rozmanitosti ve společnosti,“ uvedl Cristian Jofre, Senior Vice President, Creative, MTV Networks International. Uzávěrka soutěže je 31. ledna 2006 a přihlášky lze zaslat na adresy, které zájemci naleznou na internetových stránkách
www.mtv.co.uk/eudiversity,
www.mtv.tv/eudiversity,
www.mtve.com/eudiversity,
www.mtv.es/eudiversity,
www.mtv.it/eudiversity,
www.mtv.fr/eudiversity,
www.mtv.de/eudiversity,
www.mtv.nl/eudiversity,
www.mtv.pl/eudiversity,
www.mtv.pt/eudiversity.
www.ecn.cz,

www.stop-discrimination.info/

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál