Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Matiční budou sledovat kamery

ÚSTÍ NAD LABEM – Pod neustálým drobnohledem budou obyvatelé Matiční a dalších ulic v Ústí nad Labem. Zástupci města se tam rozhodli nainstalovat kamery. Reagovali tak na petici zhruba sedmdesáti místních lidí, kteří si stěžovali na nepořádek, hlučnost a kriminalitu svých, jak v petici napsali, nepřizpůsobivých sousedů. Kamery by měly být v ulicích Matiční, Svádovská a 1. máje do konce roku.

Signatáři petice rozhodnutí města vítají, i když si nemyslí, že výrazně přispěje ke zlepšení. „Je to konkrétní krok, ale bojím se, že to naše problémy s nepřizpůsobivými sousedy nevyřeší,“ řekl zástupce stěžujících si obyvatel Jaroslav Kopecký. Nejlepší by podle něj bylo, kdyby město vykoupilo rodinné domky, které jsou v této lokalitě téměř neprodejné. Radnice již v roce 1999 vykoupila tři domky v bezprostřední blízkosti ubytoven pro neplatiče. Na další výkup ale nemá peníze.
S umístěním kamer nesouhlasí pouze lidé z ubytoven či zástupci lidských práv. Proti jsou i někteří nájemníci blízkých obecních bytů. Natáčení kamerami považují za porušování svých práv. Strážníci si naopak slibují rychlejší zásah proti vandalům a sběračům barevných kovů. „Tři kamery v této lokalitě budou určitě účinnější než jedna stálá hlídka,“ řekl zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

Zuzana Labantová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál