Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Romský podzim se Zuzanou Gáborovou

Brno – Již potřetí (a v tomto roce bohužel naposledy) Muzeum romské kultury v rámci cyklu Romský podzim nabídlo svým návštěvníkům besedu s romskou osobností. Ve středu 23. listopadu přijala pozvání právnička Kanceláře veřejného ochránce práv Zuzana Gáborová.

Ti, kteří měli možnost navštívit také besedy předchozí, mohli zaznamenat, že se nestřídali pravidelně hosté, ale také moderátoři. Besedy se zpěvačkou a televizní moderátorkou Ivetou Kováčovou se ujal Jiří Sýkora, který má v Muzeu romské kultury na starost vztahy s veřejností, večerem s hlasatelem a televizním moderátorem Richardem Samkem provázela lektorka muzea Hana Gerlichová. Vedení poslední besedy si vzal na starost Jiří Mottl, externí moderátor Českého rozhlasu 2 – Praha.
Během večera na sebe Zuzana mimo jiné prozradila informace o svém soukromí. Vylíčila posluchačům své dětství, rodinu aj. Mladá právnička nejvíce pobavila reakcí na dotaz moderátora, zda je zadaná, svobodná… „Jsem svobodná, nezadaná, žádoucí.“
Většina dotazů se však točila kolem povolání Zuzany Gáborové. Možnost dotazovat se ženy pracující u prvního ombudsmana v zemi se přece jen tak jenom nepoštěstí. Díky bývalým kolegům z Dromu, kteří přišli Zuzanu na besedu podpořit, mohla zavzpomínat na časy, kdy v tomto centru pracovala, na své první klienty, pracovní vztahy a kuriozity.
Po celý večer se o hudební doprovod starala cimbálová kapela Lačho hangos. Výběr kapely nebyl náhodný: dva její členové patří do širší Zuzaniny rodiny. Na přání hlavního hosta si na závěr s romskou cimbálkou zahrál také moderátor Jiří Mottl. Někteří díky tomu možná poprvé slyšeli hrát cimbálovou kapelu společně se saxofonem.
Byla to příjemná tečka za besedou, v níž nás Zuzana Gáborová přesvědčila, že není nudnou ženou svázanou právními předpisy, ale sympatickou a vždy dobře naladěnou mladou dámou.

Hana Gerlichová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál