Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Rychle nabyl, rychle pozbyl

Je polovina listopadu a obchody se již plní vánočním zbožím. A nejen to! Přibývá rovněž televizních reklamních šotů a billboardů lákajících lidi, kterým se nedostává financí na dárky, na všemožné půjčky za vskutku „výhodných“ podmínek. Peníze vám mohou být doručeny přímo do bytu, můžete si půjčit částku, jakou budete potřebovat, v některých případech nemusíte mít ani ručitele.

Těmito kusými informacemi disponuje mnoho finančních společností, které však své klienty již neinformují o tak důležitých náležitostech, jako je kupříkladu úroková sazba. Ta je většinou tak vysoká, že by se dalo hovořit doslova o lichvě – o lichvě, která však není protizákonná. V souladu se zákonem tak v případě podepsání smlouvy budete muset vrátit mnohonásobně víc peněz než jste si původně půjčili.
Je proto potřeba sociálně slabé lidi upozorňovat na nástrahy finančních společností poskytujících půjčky a vést je k ostražitosti. Nejedná se totiž o žádný blahosklonný počin, ale o prachsprostý komerční kalkul finančních společností, jejichž management ví, že před Vánocemi se peněz nedostává právě těm, kteří z podpory či platu na dárky neušetří.

Jana Kabeláčová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál