Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

BRNO – Studenti brněnské Pedagogické fakulty budou doučovat romské děti v rámci nového projektu SRNM. Měl by začít již tento měsíc a zpočátku se bude týkat patnácti rodin. Jedním z cílů projektu je rovněž zapojení rodičů. Děti mají často špatné známky proto, že je rodiče v učení dostatečně nepodporují a myslí si, že jim vzdělání stejně nebude příliš užitečné. Terénní pracovníci se proto při vyhledávání adeptů na doučování zaměřili především na tyto rodiny. Studenti k nim budou docházet několikrát týdně.

PRAHA – Městský soud v Praze začal řešit bitvu znepřátelených skupin místních skinheadů a anarchistů. Jako hlavní obžalovaný stanul před soudem teprve 19letý skinhead Jakub Tichý. Ten měl podle obžaloby letos 7. května na Černém Mostě probodnout a málem zabít 21letého Pavla Rozkopala. Tichý se před soudem ke všemu přiznal a teď čeká na rozsudek. Za svůj čin může dostat až 15 let vězení.

BRUNTÁL – V Bruntále vypukla největší epidemie žloutenky typu A za posledních 15 let. Epicentrum je v bývalých ruských kasárnách, která obývají především Romové. Je nakaženo již 24 osob. Podle radnice se žloutenka šíří dál především kvůli stěhování lidí. „Město není majitelem těchto domů, a proto nemůže ovlivnit, kdo je obývá,“ řekl mluvčí městského úřadu. Jeho slova potvrzují i někteří nájemníci, kteří si stěžují, že lidé se v bytech střídají „jako ponožky“. Radnice proto až do poloviny prosince omezuje jejich pohyb. Až do odeznění epidemie správce objektu nikoho nevystěhuje, tedy ani neplatiče. Sociální pracovníci tam také již uspořádali dva úklidové víkendy.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál