Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Nové výstavy v Muzeu romské kultury

BRNO – Muzeum romské kultury ve čtvrtek 13. října představilo svým návštěvníkům tři nové výstavy. Vernisáž zahájila cimbálová muzika Ivana Hriska ve složení: Ivan Hrisko – prim, Viliam Oračko – viola, Ján Šariský – basa, Petr Horváth – cimbál. Hriskovci vystoupili během podvečera několikrát a svou hudební produkcí se postarali o příjemnou atmosféru v sále.

Jako první byla představena výstava Romové na Gemeru, seznamující návštěvníky s typy obydlí slovenských Romů v oblasti Gemerska. O úvodní slovo se postarala Olga Bodorová, ředitelka Gemersko-malohontského múzea v Rimavské Sobotě, které výstavu zapůjčilo.
Zbývající dvě fotografické výstavy uvedla ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová. Přímo v sále návštěvníci mohli obdivovat výstavu Krásné časy…? vytvořenou z archivních fotografií ze sbírek Muzea romské kultury. Předsálí ozdobily fotografie archivu ČTK – Romové ve zpravodajství.
Vernisáže se zúčastnily mimo jiné také děti z dětského klubu při muzeu. Ty si pod vedením muzejního pedagoga a asistence lektorů klubu prohlédly všechny nové výstavy a za doprovodu cimbálové muziky spontánně předvedly své taneční umění.
Všichni, kteří muzeum v tento podvečer navštívili, mohli strávit příjemný závěr dne, obohatit se o nové informace týkající se romské menšiny a tím pomoci rozvíjet multikulturní pohled na svět.

Hana Gerlichová
Foto: Magda Kucharičová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál