Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Anketa

Několika účastníků romské pouti na Svatém Kopečku jsme se zeptali, pokolikáté zde jsou, zda navštívili mši a co se jim tu líbí, případně k čemu mají výhrady.

Nina Kandrová, Rožnov pod Radhoštěm
Na pouti jsem podruhé, budu tady vystupovat s naším tanečním souborem Romane čhaja. Líbí se mi tady, obdivovala jsem některé tanečníky. Na mši jsem nebyla, připravovala jsem se na vystoupení.

Rudolf Vavrek, Olomouc
Na pouti jsem už popáté. Přitahuje mě kultura, lidi, společnost, která se tady jednou za čas sejde. Na mši jsem samozřejmě byl. Nejsem příliš spokojený s prostorem, ve kterém probíhá vystoupení souborů. V dřívějších letech bývaly koncerty na nádvoří u kaple, kde to bylo dostupnější a celkově hezčí.

Vojtěch Gottwald, Samotíšky
Na pouti jsem potřetí, letos pomáhám s pořadatelstvím. Přivádí mě sem touha pomoci etniku, na kterém společnost v minulosti spáchala velké křivdy. Ty je dnes třeba napravit, například prostřednictvím Charity či jiných organizací. Líbí se mi rodinná atmosféra, která tady vládne. Jsou i nějaké organizační problémy, ale každým rokem se to vylepšuje.

Návštěvnice z Olomouce (nechtěla zveřejnit jméno ani fotografii) Na pouti jsem letos poprvé, ale na mši jsem nebyla, neměla jsem v tu dobu čas. Přilákaly mě tanec a romské písničky, které se mně moc líbí, ale jen některé, ne ty moderní. Nelíbí se mi, že prostor, kde probíhají vystoupení, je prašný a že není dostatek míst na sezení.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál