Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Ve westernovém městečku jsme byli se silami v koncích

V návaznosti na výlet do Prahy, pořádaném Společenstvím Romů na Moravě, jsme se téměř ve stejném složení vypravili 17. srpna do Boskovic a nedalekého westernového městečka. Tentokrát nám počasí vyšlo, a proto zhruba hodinový pochod probíhal už v dost veselejším duchu.

Při vstupu do městečka pozornost vzbudil kůň, na kterém bylo možné se za drobný poplatek několikrát projet po areálu, což téměř všichni využili. Následovaly atrakce: hod oštěpem, tomahavkem, střelba z luku, hod nožem a zkouška síly pomocí úderu kladiva. Protože však ceny v této disciplíně byly rozebrány, pistolník obsluhující tuto atrakci slíbil, že pokud se někomu z kluků podaří rozeznít zvonek nahoře na stupnici, mohou mít ostatní hody zadarmo. Bohužel se to nepodařilo nikomu z kluků a ani Michalu Kročilovi, který se sice snažil vytrvale, ale jeho síla nestačila. Polovina naší skupiny, která se odebrala na divadelní představení Poklad na Stříbrném jezeře, se k nám posléze přidala a hromadně jsme se odebrali do býčí arény, kde si mohli ti odvážnější vyzkoušet jízdu na umělém býku. Tato atrakce vzbudila největší ohlas a ani vedoucí naší skupiny Irena Bagárová neodolala a sklidila také zasloužené ovace.
Vysílení, unavení a občerstvení jsme se vydali po několika hodinách zpět do města. Ušlechtilý plán jít na hrad děti zavrhly, takže následoval odpočinek na lavičce v parku a odchod na vlakové nádraží. Kolem sedmé hodiny večerní už jsme byli všichni zpět v Brně. Sice unavení, ale velmi spokojení.

Mirka Čepová, SRNM Brno
Foto: autorka

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál