Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Romské slavnosti v Liberci

V sobotu 27. srpna v Liberci proběhly romské slavnosti, které již podruhé uspořádalo Liberecké romské sdružení. Svým vystoupením je podpořil Antonín Gondolán se sestrou Věrou. Její podmanivý hlas si okamžitě liberecké publikum získal.

Dalším, již tradičním vystupujícím, byla skupina Bengas, která představila skladby ze svého nového alba. Letošní ročník byl ovšem ve stylu cimbálovek, kde vedle domácí Cimbálové muziky Romského komunitního centra vystoupila také muzika pod vedením Josefa Feča s hostem Miroslavem Kotlárem.
Příležitost dostaly také místní regionální hudební kapely a taneční soubory, které diváky okamžitě roztančily. V rámci festivalu se rovněž nabízela tradiční romská jídla.
Slavnosti moderoval Ladislav Goral, který publikum bavil mezi jednotlivými vystoupeními a společně s hudebními a tanečními soubory se tak stal vítaným zpestřením programu.
Počasí po dlouhé době umožnilo uspořádat je v Lidových sadech, což ocenili zejména návštěvníci ze vzdálenějších míst kraje – Liberecké romské sdružení pro ně vyslalo čtyři autobusy. Vstup byl zdarma, a snad i proto na slavnosti zavítalo více než 2500 lidí. K programu slavností patřila i taneční zábava. K tanci hrála nymburská kapela Gipsy Billy a cimbálovka s Markem a Evženem Boldim a Erikem Holubem.

Text MK

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál