Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Na výlet do Prahy

Pondělí 15. srpna – den jako stvořený k výletu, až na déšť, který, jak se zdá, nehodlá přestat. Brněnské hlavní nádraží a osm hodin ráno. Schází se skupinka jedenácti dětí, čtyři s doprovodem rodičů. Spolu s Irenou Bagárovou odjíždíme na celodenní výlet do Prahy.

Cesta ubíhá v klidném i napjatém očekávání, zda zmokneme. Po příjezdu do Prahy déšť neustává. Nevadí. V družném hovoru procházíme přes Staroměstské náměstí s prohlídkou orloje na Václavské náměstí. Skupina dětí od 5 do 17 let směřuje k Národnímu muzeu, kde se chceme ukrýt i usušit. Přestává pršet, a tak měníme směr našeho putování – cílem se stává malebný Karlův most. Po jeho prohlídce míříme na Pražský hrad.
Zdá se mi neuvěřitelné, že kromě několika celkem vtipných výtek, děti snášejí náročný pochod hlavním městem víc než dobře. Naše už prochladlá a navlhlá skupina vyráží směrem ke Švandovu divadlu, kde poměrně levně pojíme.
V pět hodin se zcela vyčerpaní a unavení po náročném putování za památkami Prahy odebíráme na nádraží. V šest hodin nasedáme do vlaku, který nás, už zcela vysílené, ale usušené, odváží do Brna.
Náročný, hektický a programem naplněný den, strávený ve skvělé společnosti báječných romských dětí, je u konce.

Miroslava Čepová,
terénní sociální pracovnice, SRNM Brno

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál