Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Žhavé rytmy na konci prázdnin

Žhavé romské rytmy se rozezněly na samém sklonku prázdnin v Ostravě-Přívoze. Občanské sdružení SPOLEČNĚ – JEKHETANE uspořádalo jako vyvrcholení prázdninových zájmových aktivit mladých Romů z Ostravy – Přívozu a Poruby minifestival Lačho Džives.

V pondělí 29. srpna se početnému publiku čítajícímu asi 250 lidí představily mladé romské kapely a romský taneční soubor Čercheň, své umění předvedli i absolventi letních kurzů tance a žonglování. Ty se uskutečnily v rámci projektu financovaného Evropskou unií Phare, jehož cílem je zvýšit vzdělanost romské mládeže jednak formou zájmových aktivit, ale zejména pořádáním vzdělávacích kurzů, jako například práce s počítačem, instrukcí, jak si hledat zaměstnání anebo lekcemi angličtiny.
Kulturní odpoledne bylo ozdobeno dvěma bonbonky – vystoupením orientální tanečnice a africkými rytmy v podání skupiny Camara. Obě tato umění mají zájemci rovněž možnost naučit se v rámci projektu Phare realizovaného občanským sdružením SPOLEČNĚ – JEKHETANE.
Festival hudby a tance proběhl pod širým nebem na hřišti v ulici Palackého, s laskavým svolením majitele, Ostravské tělovýchovné unie, a za dostatečné přízně počasí.

Vendula Jabůrková
Foto: autorka

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál