Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Technoparty v kostce

Při zásahu proti technoparty u Mlýnce na Tachovsku byly poslední červencový víkend zraněny desítky lidí. Podle technařů šlo o nezákonný zásah, protože měli pozemek pronajatý.
Ministr vnitra František Bublan své podřízené bránil. Řekl, že policisté chránili okolní soukromé pozemky, na které technaři vstupovali bez povolení.

Několikadenní akce těžkooděnců přišla stát na více než jednatřicet milionů korun. Bezmála na dva miliony vyčíslila policie škody na svém majetku, téměř 26 milionů šlo na mzdy zasahujících mužů.
Kvůli škodám, které měly vzniknout na pozemcích, kde se CzechTek konal, policie zahájila stíhání organizátora Václava Šrouba. Měl se dopustit poškozování cizí věci. Jeho advokátka Klára Slámová ČTK řekla, že podle policie škoda dosahuje 200 až 300 tisíc korun.
O stejné sumě hovořil i soukromý zemědělec Jan Zatloukal. Sám však nakonec připustil, že jeho odhady byly nadnesené. Tachovská Státní rostlinolékařská správa potvrdila, že škody, které CzechTek způsobil přímo na rostlinách na poli u Mlýnce, budou minimální. Na poli je pouze tráva a ta byla v době party posečená.

(av)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál