Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Náramek pro dobrou věc

Být módní a zároveň přispět na dobrou věc může od 29. srpna každý, kdo si zakoupí barevný gumový náramek. Charitativní akce, kterou v České republice iniciovalo občanské sdružení Coolhelp, není ve světě žádnou novinkou.

První žluté náramky začali nosit lidé podporující boj proti rakovině. Jejich barva symbolizovala žlutý trikot pro vítěze Tour de France. Právě jeden z jejích nejznámějších účastníků, Lance Armstrong, se dostal na vrchol až po vítězném boji nad rakovinou. Na počest Armstronga je také na náramcích napsáno jeho motto Live strong (Žij naplno). V současné době se dají koupit i propletený černý a bílý náramek vyjadřující odpor k rasismu.
Česká obdoba náramkové charity bude zaměřena hned na deset různých organizací, a zájemci si budou moci za třicet korun koupit náramek v deseti různých barvách, z nichž každá symbolizuje jednu organizaci. Žlutá je i nadále věnovaná rakovině, peníze ze koupi těchto náramků půjdou na účet nadace pro transplantaci kostní dřeně. Oranžová je určena na síť mateřských center atd. Jiné barvy zastupují organizace nevidomých, vozíčkářů, ekologických aktivistů, ochránců zvířat a jiných.
Rozdrobení pomoci deseti různým organizacím má podle organizátorů svůj důvod: „V neziskovém sektoru je velký rozdíl mezi velkými a malými organizacemi. Ty malé si často nemohou dovolit rozsáhlé informační kampaně, i když je jejich činnost stejně důležitá.“
V současné době lze náramky zakoupit po internetu na adrese www.coolhelp.cz, jejich stánkový prodej začne 29. srpna, vždy před budovou ČSOB, která se do projektu také zapojila. Na internetu si také zájemci budou moci zkontrolovat, kolik peněz se pro každou organizaci vybralo a podle toho si vybrat barvu náramku.

(zl)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál