Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   roma rising / romské obrození

Chad Evans Wyatt, americký fotograf, je autorem projektu Roma Rising / Romské obrození. Přibližuje v něm necelou stovku Romů, která se prosadila v české společnosti. Jejich fotografie byly vystaveny v Muzeu romské kultury v Brně. Některé z nich vám představujeme v RH.

Eva Bajerová

Narodila se 27. února 1963 v Ústí nad Labem. V současné době žije v Trmicích u Ústí nad Labem. Má maturitu, ale stále se vzdělává v sociálních a právních předmětech. Pracuje jako romská koordinátorka v ústeckém kraji. Za svůj životní a pracovní úspěch považuje skutečnosti, že má vynikajícího manžela, skvělou rodinu, dceru, která je studentkou na univerzitě a syna na gymnáziu. Díky práci je respektována v romské komunitě a těší se uznání od kolegů.
Co se týče plánů do budoucna, ráda by se naučila anglicky a našla si práci v mezinárodní organizaci. Žije podle svých představ – „Když jsem byla dítě, chodila jsem po ulicích v zimních večerech. Přála jsem si svoje vlastní okno ve vlastním bytě, plno světla, tepla a lásky. Doufám, že jsem úspěšně vytvořila takový teplý domov pro moji rodinu. Všichni bychom měli být rádi doma.“

Její životní motto:
Lidé, prosím, starejte se o sebe, starejte se o všechno okolo vás. To nám bude pomáhat se cítit dobře. Neškoďte sami sebě!

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál