Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

CHOMUTOV – Chomutovská radnice má pro neplatiče připravené stavební buňky. Chce do nich nastěhovat rodiny, které neplatily nájem v ubytovně v Dukelské ulici. Tato nedávno rekonstruovaná ubytovna je v dezolátním stavu. Většina z vystěhovaných rodin je romských. Slitování s nimi nemá ani romský aktivista Štefan Řáha. Podle něj si rodiny nezaslouží ani připravené buňky: „Dal bych jim stan.“

ČESKÝ KRUMLOV – Zklamání zažili fanoušci Věry Bílé, kteří se nechali nalákat plakátem na její koncert – nekonal se. Z fanoušků si někdo zřejmě vystřelil, protože o plánovaném vystoupení nevěděl nic ani manažer Věry Bílé. Lidé, kteří po jižních Čechách tyto plakáty vylepili, pro zpěvačku a její skupinu dokonce rezervovali hotel.

BRUNTÁL – Již třetím rokem opravuje romská četa chodníky v Bruntále. S nabídkou práce pro nezaměstnané Romy přišel poradce tamního městského úřadu Josef Baláž. Na svůj projekt získal loni peníze od Úřadu vlády ČR a Úřadu práce v Bruntále. Letos se z členů pracovní skupiny stali zaměstnanci občanského sdružení Liga, které vede Jana Csatváriová. Zadavatel práce – město Bruntál – je s prací skupiny velmi spokojen.

PREŠOV – Prešovská radnice se prý chystá vybudovat betonovou zeď, jež oddělí sídliště Stará cihelna s hlavně romskými obyvateli od okolních domů. Tato informace ihned vzbudila odpor ze strany romských aktivistů, kteří připomněli případ, kdy se o něco podobného pokusila samospráva v Ústí nad Labem. Primátor Prešova Milan Benč ale řekl, že žádná zeď, která by měla oddělit Starou cihelnu od okolí, se stavět nebude.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál