Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Angelika Čonková první vicemiss v soutěži Miss Roma International 2005

Nadja Shaban z Německa vyhrála v sobotu 25. června v makedonské Skopje titul Miss Roma International 2005. Na druhém místě se v romské soutěži krásy s 14letou tradicí umístila Angelika Čonková z České republiky, druhou vicemiss je Timka Abazova ze Slovinska. Elena Abazi z Makedonie získala titul Miss publikum.

Romové z České republiky byli v soutěži zastoupeni vůbec poprvé. O to větší radost vyvolává úspěch 16leté Angeliky Čonkové, která letos v květnu získala v soutěži Miss Praha 2005 pořádané městkou částí Praha 7 korunku druhé vicemiss. Městská část Praha 7 pomohla Angelice zajistit pobyt v Makedonii.
Třináct účastnic mezinárodního klání o titul romské miss se utkalo v několika disciplinách. Z nich divácky nejvděčnější byla asi módní show, během které se předvedly porotě v kostýmech egyptských bohyň, moderním oblečení, svatebních šatech i bikinách.
Soutěž o titul Miss Roma International uspořádala romská satelitní televizní stanice BTR National již počtrnácté. Poté, co se přestalo hovořit o Miss Gypsy International, která se měla konat letos na podzim v Praze, se zdá, že romská mezinárodní soutěž krásy v Makedonii zůstane bezkonkurenčním projektem.

www.dzeno.cz

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál