Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Komentář

Místostarosta Brno-sever je nekompetentní (další výkřik do prázdna!)
Co byste tomu řekli, kdyby místostarosta nějaké radnice navrhl dlužníkovi, aby za něj dluhy uhradila místní romská organizace? Jednalo by se o maličkost, jenom o půl milionu korun.
Určitě byste si řekli, co to jen může být za člověka, jaké scestné myšlení provází jeho způsoby řešení problémů, a to při nejmenším. Pravděpodobně byste řekli, to je darebák!

Ta situace je běžná na radnici městské části Brno-sever a jejím protagonistou není nikdo menší než místostarosta Jan Musil. Pikantní na tom všem je , že on je dokonce JUDr.!
Pan místostarosta poradil jedné dlužnici, aby řešila své problémy na účet Společenství Romů na Moravě těmito slovy, černé na bílém: „Jako jednu z možností řešení situace uvádíme, že např. Společenství Romů na Moravě může převzít Váš dluh a uhradit jej za Vás.“
Protože pan místostarosta použil 1. osoby množného čísla, soudím, že to je názor celé radnice.
Pan místostarosta neumí udělat pořádek ani ve vlastních řadách, a tak chce, aby ten horký brambor za radnici řešil někdo jiný. Co dělal sociální odbor místní radnice, že nechal dluhy dojít až do takové výše? To pan místostarosta neřeší! Ani neví, jak fungují nevládní organizace a jaká aspoň přibližně existují pravidla pro hospodaření s finančními prostředky, když si dovolí prohlásit takovou nehoráznost.
Tak to u nás chodí i leckde jinde. Poradit a pomoci je příliš obtížné. Proto se podávají žaloby, návrhy na exekuce a – ať to řeší za Vás i nás romské organizace, na co by jinak byly – není-liž pravda? Přijmout zastupitelstvem program, který by se postavil čelem k těmto věcem, je věc mimo chápání celé radnice.
K tomu už není věru co říci. Ptejme se ještě, za kterou stranu je pan starosta na radnici a zda tohle je program té strany k řešení problematiky lidí na sociálním dně.

Karel Holomek

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál