Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Manažer Věry Bílé organizoval křest z hlediště

PRAHA – Před téměř zaplněným sálem pražského klubu Akropolis v polovině června Věra Bílá a skupina Kale pokřtili své v pořadí čtvrté album s francouzským názvem C'est Comme Ca (Takhle to chodí). Jako předkapela vystoupili rokycanští Le čhavendar. Nástup Věry Bílé a Kale pokazil manažer kapely Jiří Smetana. Když první členové Kale napochodovali na pódium, z publika na ně pokřikoval: „Ještě ne!“ V tu chvíli byl asi jediný, koho mrzelo, že Kale a Věra Bílá přicházejí.

Nepřestával je organizovat ani u mikrofonů. Z hlediště volal, kolik mají zahrát písní (nejdřív dvě, pak tři, potom pět a nakonec čtyři), než sám vystoupá na pódium, aby spolu s kmotry, kterými byli hudební kritik Jiří Černý a zástupci vydavatelství Sony Music, pokřtil CD. Během křtu připomněl Jiří Černý začátky Věry Bílé i památku zpěvačky Zuzany Navarové, které je CD věnováno. Poté se ke slovu dostali lidé z vydavatelství. Mluvili francouzsky a nerozumělo jim publikum, ani zaskočení romští hudebníci. Jiří Smetana, který francouzsky hovoří, se s tím vypořádal extra trapnou větou: „Já věřím, že nám tady všichni rozumějí.“
Když z pódia všichni odešli, z Věry Bílé i jejích hudebníků jako by spadla ztuhlost, s níž hráli před křtem, a v závěru se již celý sál natřásal v rytmu romské hudby, zatímco Věra Bílá roztomile mávala známým do publika.
V souvislosti s vydáním alba, na kterém se několik písniček obešlo bez hlasu legendární romské zpěvačky, byla zřízena také internetová stránka www.verabila.com, kde je možné si stáhnout několik hudebních videoklipů Věry Bílé.

(ChD)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál