Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Dejme ty peníze na vzdělávání romských dětí!

Dost často tento názor slýchávám a je považován obecně za velkou duchaplnost. Naposledy jsem ho slyšel z úst komunistického europoslance Ransdorfa v diskuzi s jiným kolegou Horáčkem a dost mne to rozlítilo. Zvláště, že to zaznělo z úst nejméně povolaných. Komunisté nám vzdělávání romských dětí dost pokazili a navíc sám Ransdorf by si vzdělání měl doplnit. Jeho nehoráznosti týkající se Letů a zatvrzelost, s níž na nich trvá i po týdenní diskuzi v médiích, kdy si je měl čas zkorigovat, mluví za vše.

Připomínám pro neinformované: „O koncentračním táboře v Letech u Písku se bezuzdně lže!“ – řekl Ransdorf a pořád na tom trvá. To je popírání holocaustu, podle zákona trestné a já věřím, že za to Ransdorfa potrestají, když ne lidské, tak boží zákony!
Prohlašuji teď hodně nahlas, a že o tom něco vím: romské děti mají dost příležitostí se slušně vzdlávat dnes v české škole! Avšak české dítě, musím-li to už pracovně rozlišovat, je nevzdělané, pokud jde o holocaust vůbec, o romském ani nemluvě. Tam zaměřme finance, jsou-li jaké!
Ostatně nikde není psáno, že by nějaké peníze i v případě, že by prasečí farma odstraněna nebyla, byly věnovány na vzdělávání, teď už i českých dětí, jak bych mohl doufat, kdybych mohl. To se jen tak traduje! Žádné peníze z neuskutečněných projektů nezbývají, jak moudrost praví.

Karel Oswald

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál