Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Končí šéf Světové banky

Po desetiletém působení se James Wolfensohn (71) rozhodl odejít z postu ředitele Světové banky. Děje se tak v momentě, kdy je dohoda mezi zeměmi G7 o odpuštění dluhů nejchudším zemím skoro na dosah. Jeho nástupcem byl jmenován dosavadní náměstek amerického ministra obrany Paul Wolfowitz.

„Není ale možné dosáhnout stability bez řešení chudoby. Podle mě byla rovnováha narušena. Když je pět miliard lidí, které disponují více než 20 procenty celkových příjmů, a pak máte jednu miliardu lidí, která disponuje zbylými 80 procenty, je to nestabilita. V příštích 20 letech k nim přibudou další dvě miliardy lidí, které většinou skončí v táboře chudých,“ prohlásil Wolfensohn, pro něhož bylo odpuštění dluhů základním kamenem světa bez chudoby, zhruba před dvěma lety.
Pod Wolfensohnovým vedením zahájila Světová banka (celým názvem Mezinárodní banka pro obnovu a rozvoj – IBRD) mnoho nových projektů, mimo jiné i projekt podpory středoevropských Romů. Pořádala rovněž dárcovské konference pro Irák a jihoasijské země postižené vlnou tsunami.
(jk)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál