Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PROSTĚJOV – Půjčku od města na obstarání bytu zneužil jeden z bývalých obyvatel zrušené romské kolonie U Svaté Anny. Igor Hangurbadžo a jeho žena si za městskou podporu pořídili náhradní ubytování v Brodku u Konice, ale po dvou letech dům prodali a našli si jiný. Na prodeji vydělali přes 100 000 Kč. Radnice chce peníze zpět, protože jednou z podmínek půjček bylo obývání nového domu po dobu minimálně pěti let.

OSTRAVA – Pravicoví extrémisté z Koalice Národních sil Moravskoslezského kraje podali žalobu na radnici v Bohumíně. Ta podle nich porušila zákon o shromažďovacím právu, když jim dvakrát zamítla povo- lit protikomunistickou demonstraci. Radní své rozhodnutí zdůvodňují tím, že demonstrace by mohla vést k popírání politických práv občanů. Soud žalobě vyhověl, když označil zákaz radnice za neopodstatněný.

MOST – Základní školu na mosteckém sídlišti Chanov obývaném většinou Romy navštěvuje menší počet žáků než je předepsaný průměr. Město však školu považuje za velmi důležitou, a proto jí udělí výjimku a zachová její provoz i při větších finančních nákladech. Škole se daří zvyšovat vzdělanost místních Romů.

BRNO – Na podzim bude zahájen nový projekt brněnské policie. V rámci něho začnou pro policii pracovat asistenti, kteří se stanou prostředníky mezi policií a Romy a pokusí se tak zlepšit jejich vzájemné vztahy. První dva asistenti budou pomáhat lidem z ulic Francouzská, Bratislavská a Dornych. Na vytvoření míst asistentů se snaží získat prostředky středisko Drom, které na projektu spolupracuje.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál