Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PRAHA – Odbor krizového řízení magistrátu inicioval mezi Pražany průzkum Analýza poci tu bezpečí. Nejvíce lidí má strach z drog, kriminality pouliční a v městské hromadně dopravě. Dotazovaní přiznali, že se nejvíce obávají drogových dealerů, kriminálních recidivistů a nepřizpůsobivých Romů.

PARDUBICE – Rada Pardubického kraje schválila rozdělení grantů ve výši 2,2 milionů korun. Granty poskytne na projekty týkající se kultury, protidrogové a zdravotní politiky a spolupráce s partnerskými regiony v zahraničí. Mezi nimi jsou i projekty určené Romům. Například Sdružení pardubických Romů získalo podporu na zřízení zdravotní primární péče.

ROKYCANY – Světově uznávaná romská zpěvačka Věra Bílá koncertovala začátkem května se svou skupinou Kale ve Velké Británii. Během sedmi dnů tam odehrála šest koncertů, při nichž představila nové album C´est comme ça.

BRUSEL – Evropský parlament vydal rezoluci odsuzující diskriminaci Romů v ČR a vyzval ke zbourání vepřína na místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku. Proti rezoluci hlasovali europoslanci za ODS. Premiér Jiří Paroubek s odstraněním souhlasí, ale obává se, že to nepůjde rychle. Václav Klaus namítá, že by tyto problémy měla řešit ČR sama. Podle něj nejsou mnozí europoslanci se situací podrobně seznámeni a hlasovali pro rezoluci, aniž by věděli, co přesně obsahuje.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál