Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Cikánská noc se vydařila

PRAHA – Oslavit Mezinárodní den Romů jinak, než hudbou a tancem, by bylo nemyslitelné. Stejného názoru byli i pořadatelé pětidenního festivalu Šaj pes dovakeras (Můžeme se domluvit), a tak závěrečný sobotní večer s datem 9. dubna patřil celovečerní oslavě s názvem Gipsy night (Cikánská noc).

Hlavní hvězdou koncertu v Rock café byla pražská skupina Bengas, která se předvedla bez svého nyní už minulého frontmana Vladimíra Demétera, ale zato stále se svým mladičkým, nicméně velmi zručným perkusistou Radkem Sivákem. Jejich hodinové vystoupení přilákalo do sálu nejvíce lidí. Nebyl to také nikdo jiný než členové této skupiny, kdo domluvil vystoupení ostatních hudebníků. Na začátku to byla poměrně nová formace Do konce, ve které kromě Vojty Lavičky zahrál také Vladimír Deméter. Další přišlo na řadu vystoupení písničkáře Gejzy Horvátha. Po již zmiňovaných Bengas zahrála zbrusu nová funková skupina Black Chocolate, která jen před několika dny opustila nahrávací studio, v němž připravovala své první album.
Celý večer se odehrával v uvolněné atmosféře podpořené příjemným moderováním Richarda Samka a Gabriely Hrabaňové. Návštěvníci téměř zaplněného klubu pak slavili až do pozdních večerních hodin na pravé romské diskotéce. A jak poznamenal Vojta Lavička, většina účastníků se sejde „nejpozději 8. dubna 2006, pokud si to Cikáni zase nepopletou a nebudou slavit o den později“.

Zuzana Labantová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál