Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  V Předlicích se popralo dvě stě Romů

Ústí nad Labem (red) – Několik stovek Romů se v úterý 12. dubna kolem osmé hodiny večer popralo v ústecké čtvrti Předlice. Rvačku zastavili po více než dvou hodinách policisté a městští strážníci. Dva Romové při ní byli zraněni, jeden musel být převezen do nemocnice. Rvačkou údajně vyvrcholil spor mezi místními rodinnými klany Horváthů a Poláků. Podle informací městské policie se do rvačky zapojilo až dvě stě Romů.

„Prali se kvůli holce. Jedna od Horváthových už nechce žít s mladým Polákem, protože prý fetuje. Dokonce začala chodit s někým jiným. Špatné ovšem je, že se do toho zamíchaly celé rodiny. Měli to nechat na mladých, ať si to vyřídí mezi sebou,“ uvedl jeden z místních, který si nepřál být jmenován.
Kriminalisté již vznesli první obvinění. Z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví byl obviněn 47letý muž. Ten ale nepochází ze zmíněných rodin. Není vyloučeno, že padnou další obvinění, pravděpodobně však ale bude chování většiny účastníků vyhodnoceno jako přestupek. „Policisté situaci na místě neustále monitorují a v případě jakéhokoliv konfliktu jsou připraveni zasáhnout,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Beranová.
Policisté a poradce ústeckého primátora pro národnostní menšiny navíc zprostředkovali jednání mezi zástupci znesvářených rodin. Každá strana má totiž svoji verzi o tom, jak a proč konflikt vznikl. „Vyjednávání stále pokračují. Na některých věcech se nám již podařilo se s nimi dohodnout. Jde nám hlavně o to, aby zde byl klid,“ říká Beranová.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál