Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Zprávy

Brno – Do dvou měsíců chce ombudsman Otakar Motejl vydat podrobnou zprávu k nuceným sterilizacím žen v České republice. Zatím ale čeká, k jakým výsledkům se dobere komise ministerstva zdravotnictví, která jednotlivé případy prošetřuje. Motejl se nyní sešel se zástupci sdružení, která se zabývají lidskými právy. Právě ta před časem upozornila na podezření z nucených sterilizací romských žen.

PRAHA – Fotografie ze života českých a slovenských Romů, tak jak je zachycovala jedna ze zakladatelů české romistiky, etnografka, socioložka, historička umění a fotografka Eva Davidová v letech 1956 až 1995, vydává nakladatelství Torst. Knihu uvádějí texty historičky české fotografie Anny Fárové a ředitelky Muzea romské kultury v Brně Jany Horváthové. Publikace stojí 299 korun.

Papež Benedikt XVI., civilním jménem Josef Ratzinger, mává z balkonu baziliky sv. Petra ve Vatikánu poté, co byl zvolen 19. dubna konklávou kardinálů navzdory obavám, že je dost starý. Tento německý kardinál, přísný ochránce katolické ortodoxie za uplynulých 23 let, byl nejbližším spolupracovníkem zesnulého Jana Pavla II.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál