Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

NOVÝ BOR – V Novém Boru bude otevřeno romské společenské centrum. Prostory, které jsou k tomu vyhrazeny, však byly postaveny bez stavebního povolení. Sousedé budoucího centra proti této skutečnosti protestují. Nelíbí se jim postup radnice, která podle nich nerespektuje zákony, když dovolí, aby centrum sídlilo v budově, která vznikla nelegálně.

MOST – EU poskytne dotaci na obnovu kulturního střediska Svět na sídlišti Chanov. Podle Aleny Sedláčkové, mluvčí mosteckého magistrátu, bude rekonstrukce stát asi 11 milionů korun. EU uhradí po dokončení oprav 80 % nákladů. Kulturní dům nyní využívají mnohá sdružení a aktivisté.

SOKOLOVSKO – Podle školských pracovníků ubývá každým rokem rasově motivovaných útoků mezi mládeží. Pedagogové se shodují, že hlavním důvodem je včasné řešení vzniklých problémů, pomáhají besedy zabývající se rasovými předsudky a šikanou. Tato snaha však často naráží na nezájem rodičů, kteří rasové problémy zjednodušují. Však také mládež své předsudky nejčastěji získává z domova.

ÚSTÍ NAD LABEM – Vysokou nezaměstnanost mezi Romy v kraji pomůže vyřešit britské velvyslanectví. Uspořádalo konferenci, která má za úkol vyvolat diskusi o propojení státní, regionální a místní správy s neziskovými organizacemi. Pracovníci britských neziskových organizací na ní představili dva projekty, které pomohly Romům v Anglii najít práci. Přesný počet nezaměstnaných Romů nikdo nezná. Úřady práce tyto údaje nesledují, protože by to bylo diskriminační.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál