Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   So džanas – Co umíme

BRNO – Dne 4. března Muzeum Romské kultury ve spolupráci s o. s. Ratolest připravilo kulturní odpoledne pro děti, jejich rodiče a všechny se zájmem o hudbu a tanec. Program nesoucí název So džanas – Co umíme byl zahájen v sále Muzea romské kultury ředitelkou muzea doktorkou Janou Horváthovou a Jiřím Danielem (koordinátorem pro romské záležitosti Jihomoravského kraje, který nad celou akcí převzal záštitu).

Cílem bylo umožnit dětem z různých brněnských dětských souborů vystoupit před diváky a zároveň ukázat rodičům a kamarádům, co umí a co se naučily. Organizátorům nešlo o porovnání, kdo z nich lépe tancuje nebo má lepší kostýmy. Snahou bylo děti povzbudit a motivovat k rozvoji další zájmové činnosti.
Během odpoledne vystoupily taneční soubory Jagori ze ZŠ na ulici Stará, Merci z Ratolesti, Čercheňa z Dromu a hudební skupina Bongo boys ze ZŠ Křenová. Vzhledem k úspěchu, který akce měla (vystoupením přihlíželo kolem 70 diváků), se rozhodli organizátoři So džanas, že v pořádání činností podobného typu budou pokračovat.

Hana Gerlichová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál