Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Most – Romové z Mostecka mají zájem o práci městských strážníků. Většinou odcházejí s nepořízenou záhy, co promluví. Podmínkou pro přijetí do zaměstnání je totiž mj. dobrá znalost češtiny slovem i písmem. Podle informací z městské policie zkouší u nich ročně hledat práci asi deset Romů. Většinou mají jen ZŠ nebo jsou vyučení. Ze zákona ale mj. vyplývá, že strážník musí mít střední školu s maturitou.

Brno – Další „policejní“ kurz pro Romy a občany dalších národnostních menšin otevře Střední policejní škola MV v Brně. Po úspěšném zvládnutí mají předpoklady k přijetí k přijetí do služebního poměru příslušníka Policie ČR. Bližší informace poskytne Střední policejní škola MV, Josef Jager, Horní 21, p. schr. 365, 659 65 Brno.

Bratislava – Slovensko má prvních 25 učitelů romštiny, kteří působit především na prvním stupni základních škol, ale také středních a vysokých školách. Velká část romských žáků má po nástupu do školy velké problémy. Slovenštině nerozumějí a neumějí se v ní ani vyjadřovat.

Brusel – Jednou z priorit Slovenska pro čerpání peněz ze strukturálních fondů v rozpočtovém období 2007–2013 má být pomoc romským osadám. Po setkání s komisařkou EK pro regionální rozvoj Danutou Hübnerovou to v Bruselu uvedl slovenský ministr výstavby a regionálního rozvoje.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál