Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Větřní – Tábor plný tance, romských písniček, malování, kouzlení a hádání z ruky si tento týden užily v Zátoni u Větřní na Českokrumlovsku děti nejen z dětských domovů. Třetí ročník Cikánské pouti pořádalo písecké občanské sdružení Švagr. Děti si zopakovaly romská slovíčka, naučily se stavět maringotky, vyrábět pouťové růže atd.

Ústí nad Labem – Na získávání literatury s romskou tematikou se zaměřila Severočeská vědecká knihovna. Romové jsou totiž ve městě jednou z největších národnostních menšin. Nákup podpořil i grant ministerstva kultury. Nyní fond romské literatury přesahuje stovku titulů beletrie, dětské i naučné literatury.

Vsetín – Obyvatelé zchátralého pavlačového domu v sousedství nemocnice by se už za dva roky mohli stěhovat do nového. Většinou jde o Romy, které radnice považuje za nepřizpůsobivé. Kvůli stížnostem lékařů a pacientů musí objekt hlídat strážný se psem. Během tří let tam už čtyřikrát hořelo. Na výstavbě nových bytů by se měli Romové sami podílet. Radnice chce postavit 60 bytů první kategorie, náklady budou činit zhruba 75 milionů Kč.

PRAHA – Pražský vrchní soud se bude v březnu zabývat případem údajné rasové diskriminace při výběrovém řízení na práci prodavačky. Ucházela se o ni Romka Viera Dunková, vedoucí prodejny Scorpio Club v Praze 1 ji však odmítla s tím, že místo je již obsazeno, což nebyla pravda. Žena se obrátila na městský soud, který její žalobu uznal a loni v červnu rozhodl, že provozovatelka firmy se musí Dunkové omluvit a zaplatit jí 25 000 korun odškodného.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál