Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Tři čtvrtiny romských dětí chodí do zvláštních škol

OLOMOUC (red) – Britské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a Krajským úřadem Olomouckého kraje, pořádaly ve dnech 27. a 28. ledna konferenci Romové v českých městech a obcích – Integrovaný přístup.

Konference nabídla prostor k diskusi o vytvoření integrovaného přístupu při poskytování služeb v sociálně vyloučených romských komunitách. Na vládní, krajské a místní úrovni za účasti občanských sdružení a představitelů z Velké Británie se debatovalo o tom, jakým způsobem spolupráci na těchto úrovních co nejúčinněji propojit.
Konference se zúčastnila i britská velvyslankyně Linda Duffieldová. Za znepokojující pokládá, že tři čtvrtiny romských dětí v České republice chodí do zvláštních škol. „Přitom právě vzdělávací faktory jsou nejdůležitější pro rozetnutí začarovaného kruhu,“ připomněla. Podle konzultantky Rady vlády pro záležitosti romské komunity Martiny Gazdíkové jsou v Olomouckém kraji výraznější menšiny romská, vietnamská a bulharská. Ze studie, kterou o romské minoritě v kraji zpracovala Renáta Köttnerová, tam bylo ke konci roku 2003 na 11 800 Romů (tj. necelá dvě procenta populace).

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál