Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Ian Hancock na návštěvě v ČR

Brno/Praha – Americký romský odborník na historii a vzdělávání Romů Ian Hancock byl na týdenní návštěvě České republiky. Hancock, který přicestoval 3. ledna, se setkal s členy Rady vlády pro záležitosti romské komunity, poté navštívil Ostravu, kde se sešel se zástupci neziskových organizací. Posledním místem jeho návštěvy bylo Muzeum romské kultury v Brně.

Tam si Hancock prohlédl výstavu E luma romane jakhenca, poté diskutoval se studenty o postavení Romů v USA, o vzdělávání romských dětí a samozřejmě o historii. Podle Hancocka by bylo vhodné založit nadaci či fond, do něhož by přispívali romští podnikatelé i další sponzoři. Peníze by mohly být použity na stipendia pro romské studenty. „Je nutné získávat peníze od Romů, aby nepanoval všeobecný pocit, že vše platí jen většina,“ uvedl Hancock.
Ian Hancock, Rom, který se narodil v Británii, vystudoval londýnskou univerzitu. Nyní vyučuje romská studia na univerzitě v Austinu v americkém státě Texas, kde řídí Romský archiv a dokumentační centrum. Vydal více než 150 publikací o Romech. Za svou činnost získal několik ocenění.

(kd)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál