Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Anketa

Několika lidí, které jsme zastihli při rekonstrukci klubovny, jsme se zeptali, co od nových prostorů očekávají.

Vojtěch Horváth
Tady v okolí bydlí hodně Romů, a proto si myslím, že klub bude využitý. Děti budou pod dohledem a budou se tu i doučovat. Budou sem chodit moje vnoučata, mám jich třináct. Třeba byly hlavně zednické práce, omlátili jsme omítky, nahazovali jsme, malovali. Prostory jsou tak velké, že je využijí jak děti, tak dospělí. A mohou přijít i důchodci, třeba si zahrát šachy. Příležitost dostanou i děti – muzikanti, aby měly kde zkoušet.

Jolana Kroková
Jsem ráda, že nám Sdružení pěstounských rodin v čele s Karolínou Krátkou vyšlo vstříc. Dostali jsme nádherné prostory a sdružení bude zároveň hradit i provoz. Chodí nám sem bezplatně pomáhat mnoho Romů. Manžel a zeťové jsou tady skoro denně. Chceme to tady zušlechtit, aby se děti měly kde scházet. Připravujeme různé kroužky – taneční, doučovací, sportovní a jiné. Děti budou moci využít prostory pro svůj volný čas. Budeme rádi, když se nebudou toulat jen tak po venku, ale budou tady pod dozorem a lecčemu se tu naučí, najdou si nové kamarády.

Jolana Horváthová
Uklízeli jsme, malovali, natírali. Mám dvě děti, budu ráda, když sem budou chodit. Všechno jsme dělali zadarmo, vždyť je to pro děti.

Josef Kroka
Jsem rád, že jsme tento objekt dostali. Chodil jsem sem rovnou z práce, pomáhal, jak mi to dovolil čas. Do klubovny budou chodit i moje čtyři děti.

Gejza Horváth

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál