Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Mikuláš, čert a anděl v SRNM

Frýdek-Místek (šv) – Již třetí ročník dětské pěvecké soutěže Romský slavík uspořádalo 25. listopadu Společenství Romů na Moravě (SRNM) ve Frýdku-Místku. Pětičlenná porota složená ze zástupců Městského úřadu, SRNM a rodičů zpívajících dětí vybírala slavíka ve věkových kategoriích od 5 do 10 a od 11 do 15 let.

V první kategorii se nejlépe umístila Maruška Konyová a v druhé kategorii byla nejlepší Iveta Orávková. Jedenáct dětí soutěžilo ve zpěvu českých nebo romských písní a každý si odnesl za svůj výkon cenu, kterou věnovalo ústředí SRNM Brno a Městský úřad ve Frýdku-Místku. Na své ratolesti se do tělocvičny Základní školy ve Sviadnově přišli v hojné míře podívat také rodiče. V průběhu soutěže vystoupil a ukázal svůj um taneční soubor z dětského klubu Nezbeda, se kterým SRNM spolupracuje již pět let.
O týden později, 3. prosince, do školky v komunitním centru SRNM ve Frýdku-Místku zavítal Mikuláš a čert. Sto dětí si přišlo popovídat s Mikulášem a dostalo zasloužený balíček, na který přispěla sponzorským darem a. s. DISTEP Frýdek-Místek.

Olomouc (js) – Magistrát města Olomouc uspořádal 4. prosince mikulášskou besídku pro romské děti. Ze sladkých odměn se jich mohly radovat tři stovky. Pro dospělé připravili organizátoři překvapení v podobě skvělé romské muziky Jiřího Somsiho s kapelou ze Společenství Romů na Moravě Olomouc, latinsko-amerických tanců a hip-hopu, se kterým vystoupily děti z organizace Cadeceus. Velký dík patří romské poradkyni Pavle Nachtmannové, která na mikulášskou besídku získala finanční prostředky z Úřadu vlády ČR.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál