Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Rada vlády jednala

V pátek 10. prosince jednala Rada vlády pro romské záležitosti. Navrhla vládě přijetí těchto programů:
- Terénní sociální práce v rozsahu 10 mil. Kč, který je určen pro obce a umožňuje jim zaměstnávat terénní sociální pracovníky;
Tento program je rozdělen na subprogramy pro podporu lokálních aktivit zaměřených na romskou komunitu a na podporu komplexních regionálních integračních aktivit. Podrobnosti budou vyhlášeny co nejdříve. Ale už nyní je jisté, že finanční prostředky na tyto programy se úspěšným žadatelům dostanou k dispozici se značným zpožděním i přes usilovnou snahu kanceláře Rady, kterou tato nepochybně vyvine.
Na vině je to, že vláda jednak se zpožděním jmenovala předsedu Rady, a že nově jmenovaný předseda Rady ministr Němec dlouho váhal, než se rozhodl svolat Radu, která mu měla doporučit již připravené programy. Stalo se to proto, že pan ministr hodlal přivést na svět další alternativu programů a dokud ji neměl k dispozici, nekonal. Kolegium ministra konzultovalo alternativní program pouze s Člověkem v tísni.
Přijatá doporučená alternativa, jak ji jen velmi zhruba popisujeme, je kompromisem návrhu kolegia ministra Němce a návrhů původních.
Bližší podrobnosti sdělíme až v příštím roce.

(red.)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál