Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Český Dub – Příjemné odpoledne a potřebný rozruch připravili pro obyvatele Domova důchodců Na Zámku v Českém Dubu mladí romští zpěváci a hudebníci, kteří jim přišli zahrát a zazpívat. Pod vedením primáše cimbálové muziky Dušana Kotlára dokázali účinkující z Výchovného ústavu a Dětského domova se školou v Chrastavě seniory i rozezpívat romskými a českými písněmi.

Šumperk – Romští pedagogičtí asistenti by měli působit v místních základních školách – to je vize projektu, který ve městě uplatňuje pražské občanské sdružení Step by step zabývající se vzděláváním romské menšiny. Již několik týdnů navštěvuje pět šumperských Romek 200 hodinový kurz, zaměřený hlavně na aktivity pro volný čas.

Ústí nad Labem – Ústecká terénní sociální pracovnice společnosti Člověk v tísni pracující v Matiční ulici Barbora Marešová pomohla za rok 2003 v 339 případech. Na její profesionální služby se za stejné období spolehlo 600 lidí. Vyplynulo to z analýzy společnosti Člověk v tísni.

Bratislava – Sociální reformy nastartované na Slovensku začátkem roku se podle analýzy ministerstva práce a sociálních věcí v romské komunitě osvědčily. Analýza tvrdí, že i přes pokračující chudobu v osadách má stále více Romů zájem o veřejné práce, rodiče více než dříve posílají děti do školy, podařilo se zasáhnout proti lichvářům. V některých romských osadách se však stále nedaří vyřešit téměř stoprocentní nezaměstnanost.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál