Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Chanovský podvodník se přihlásil policii

MOST, CHANOV (ror) – Záhada, kdo se pokusil ovlivnit volby v Chanově ve prospěch sociální demokracie, je objasněna. Jde o předsedu Romského křesťanského sdružení v Obmicích Radka Grundzu. Ten si vyžádal od chanovského poštovního doručovatele obálky s volebními lístky, všechny je vydělal a vrátil pouze kandidátku ČSSD se zakroužkovaným jménem Josefa Hojdara. Důvodem tohoto činu byl obdiv k tomuto poslanci.

Grundza se sám přihlásil, když zjistil, že policie jeho čin vyšetřuje jako maření voleb. „Muž přišel dobrovolně. Stejně jako již před týdnem doručovatele jsme jej obvinili z maření voleb a porušování tajemství dopravovaných zpráv. Oba jsou vyšetřováni na svobodě a hrozí jim až tři roky vězení. Motiv jejich činu zjišťujeme,“ uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.
Grundza byl nějakou dobu i členem ČSSD. Podnětem pro jeho čin mohl být právě rozhovor s Hojdarem. „S Radkem se známe. Na jarmarku v Obmicích jsem mu říkal, aby postavil své hochy do latě a šli volit. Myšlení Romů je však trochu odlišné od toho našeho. Někdy reagují nevyzpytatelně. To se mohlo stát i v tomto případě,“ sdělil poslanec.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál